дзвінок
час роботи
Пн-Пт: 08:00 -17:00
RU EN
UA
меню

Як зігнути профнастил: різновиди та особливості процесів згинання

Господарські будівлі, дахове покриття, огороджувальні конструкції - в цих та багатьох інших моментах профнастил знайшов своє застосування. Будівельний матеріал цінується за тривалий термін служби, естетичний вигляд, легкість монтажу, привабливу вартість. Основна складність, яка виникає при роботі з профнастилом, - як закріпити його на поверхнях будівель дугоподібної форми або на рельєфних конструкціях. Як зігнути настил, які інструменти та різновиди гнучкі застосувати? Про це розповімо далі.

изгиб профнастила

Особливості та способи гнуття

Можливість згинання залежить від структури і властивостей листів. Оцинкований профнастил покривається полімерами, жорсткість полотен формується профілюванням, довжина якого 6 або 12 метрів, а ширина до 1,5.

Цікаво! Хвилі матеріалу можуть бути низькими або високими. Виробники пропонують вироби з різною формою даних елементів: трапецієподібні, сінусообразную, закруглені. Але кожен тип піддається згинанні.

Залежно від мети згинання розрізняють такі різновиди зміни форми:

  • поздовжня - здійснюється паралельно напрямку ліній;
  • поперечна - згин проходить по контуру хвилі;
  • коса - настил гнеться під кутом до елементів листа.

Увага! Чим тонше полотна, тим легше вони піддаються згинанні.

Перший вид зміни форми використовується переважно при зведенні огороджень або облицюванні фасадів будівель. Поперечна гнучка сприяє порушенню товарного вигляду виробу і цілісності захисного покриття. При ній відбувається деформація прочностного каркаса хвилі. Даний спосіб широко застосовується для створення арочних конструкцій. Але виробники рекомендують відмовитися від рівних листів на користь промислового гнутого профнастилу.

профнастил промстан

Листозгинальні пристрої

Найпростіший спосіб змінити форми будівельного матеріалу для обробки будинку або укладання покрівлі - використовувати молоток. Такий процес не характеризується тривалістю і складністю, але вимагає уважності. При зміні форми матеріалу можна допустити помилок. Існує висока ймовірність отримання неякісного вигину.

Для створення листів складних конфігурацій застосовуються такі види пристроїв:

  • апарати з пневматикою;
  • верстати з електромеханіки;
  • моделі пристроїв з гідравлічними установками;
  • ручні апарати (поворотна система з гибочной балкою).

Останні варіанти - оптимальне рішення для дрібномасштабних цілей. Такі пристрої легко експлуатуються і характеризуються простотою в обслуговуванні. Для роботи на промислових агрегатах необхідні досвід і майстерність.

Обережно! Дані установки травмонебезпечні і застосовуються при виробництві гнутого профнастилу в великих обсягах.

Следующая статья
14 квітня 2019
Гідропоніка – нове слово в аграрній справі
Вирощування методом гідропоніки – один з найбільш ефективних способів отримання розсади або сільськогосподарських рослин в тепличних умовах. У його основі занурення коренів в інертне середовище, що містить всі необхідні поживні речовини для активного. . .
Читати докладніше
Предыдущая статья
27 березня 2019
Швидкомонтовані будівлі: типи і особливості
З розвитком технологій вдалося скоротити час і полегшити процес будівництва. Компанії та організації відмовляються від класичних матеріалів, використовують нові способи зведення споруд. Будівельні фірми вдаються до будівництва швидкомонтованих будіве. . .
Читати докладніше

Зв'яжіться з нами прямо зараз, і ми зробимо пропозицію,

від якої ви не зможете відмовитися!

Пн-Пт: 08:00-17:00
zavod@promstan.com.ua